Lista produktów marki VDW

Oferta produktowa VDW

Oferuje szereg specjalistycznych produktów dentystycznych oraz endodontycznych zapewniających optymalną pracę gabinetów i klinik stomatologicznych. Oferują wygodę i gwarantują funkcjonalność posiadanego sprzętu oraz produktów. Są to m.in. Piliniki do wstępnego opracowania kanałów, sączki papierowe, ćwieki gutaperkowe, endometry, mikrosilniki czy poszerzacze. Obecnie w wielu krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie VDW w zakresie dostarczanych produktów, innowacji oraz jakości. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Pilniki VDW typ C, Reciproc, Reciproc Blue, Eddy Endo, BeeFill, Reciproc Gold czy Raypex 6. Producent oferuje produkty takie jak mikrosilniki, endometry, sączki papierowe czy ćwieki gutaperkowe.

Produkty: 74

VDW

VDW GmbH z siedzibą w Monachium w Niemczech powstała w 1869 roku,  stała się jednym z najbardziej znanych producentów w stomatologii endodontycznej. Od ponad 150 lat VDW jest pionierem w znaczącym kształtowaniu ewolucji leczenia kanałowego. VDW koncentruje się na oferowaniu stomatologowi całościowego rozwiązania obejmującego cały proces leczenia endodontycznego, w tym przygotowanie, irygację, obturację i opiekę postendodontyczną oraz serwis i szkolenia.

Jakie są najczęściej wybierane produkty VDW? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy VDW możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Mikrosilnik VDW Reciproc Gold oraz Pilniki VDW Typ C. Reciproc Gold to wielofunkcyjny mikrosilnik endodontyczny umożliwiający pracę z różnymi systemami pilników z funkcją pomiaru długości kanału, oraz z zintegrowanym lokalizatorem wierzchołków kanałów w trybie ruchu recyprokalnego i obrotowego ciągłego. Jego ergonomiczny kształt, pozwoli na maksymalną wygodę pracy i dużą mobilność. Pilniki VDW Typ C do wstępnego opracowania kanału Przeznaczone w szczególności do opracowania zakrzywionych zwapnionych kanałów. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości na zginanie. Posiadają ergonomiczny uchwyt CC-Cord. Tępo zakończony wierzchołek pozwala bezpiecznie prowadzić instrument w kanale.