Autoklawy

Autoklawy stomatologiczne

Utrzymanie narzędzi i sprzętu dentystycznego w czystości stanowi kluczowy czynnik dla bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac w gabinecie stomatologicznym. Wyeliminowanie zagrożenia związanego z przenoszeniem chorób oraz bakterii na instrumentach jest najistotniejszym elementem w celu zapewnienia bezpieczeństwa biologicznego pacjentów. Niezawodny oraz skuteczny autoklaw medyczny jest niezbędnym urządzeniem do sprawnego funkcjonowania gabinetu.

Autoklaw do gabinetu stomatologicznego nazywany także sterylizatorem parowym wykorzystuje moc pary o wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Jego zastosowanie wykorzystywane jest do sterylizacji zarazków na sprzęcie czy instrumentach stomatologicznych. Dostępne w naszym asortymencie autoklawy stomatologiczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Produkty i akcesoria wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie

Produkty: 8

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Assistina 301 plus

Cena 5 290,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Autoklaw Enbio Pro

Cena 12 096,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Autoklaw Kalipso

Cena 13 528,00 zł
Zamów produkt

Produkt na zamówienie

Autoklaw W&H Lina 17

Cena podstawowa
22 290,00 zł -33%
Cena 14 990,00 zł
  • -7 300,00 zł
Zamów produkt

Produkt na zamówienie

Autoklaw W&H Lina 22 L

Cena podstawowa
24 290,00 zł -34%
Cena 15 990,00 zł
  • -8 300,00 zł

W jaki sposób sterylizowane są instrumenty w gabinecie stomatologicznym?

Stomatolodzy postępują zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi, w celu powstrzymania wirusów, chorób czy bakterii przenoszonych przez ślinę i krew z pacjenta na pacjenta. Lekarze muszą bezwzględnie przestrzegać ścisłych procedur związanych z procesem dekontaminacji. Narzędzia takie jak lusterka ustne, zestawy diagnostyczne, kleszcze, skalery dentystyczne czy instrumenty obrotowe są sterylizowane przy użyciu autoklawu. Gwarantuje to, że instrumenty są zawsze czyste dla każdego pacjenta. Niektóre elementy sprzętu używanego przez dentystów są całkowicie jednorazowego użytku, aby zapewnić ich sterylność. Obejmuje to takie produkty jak waciki, maski chirurgiczne, rękawice diagnostyczne, igły do karpul oraz inne przedmioty używane tylko podczas jednego zabiegu.  W urządzeniach ssących należy także zmieniać końcówki jednorazowe, które następnie po przeprowadzonej wizycie należy wyrzucić.

Co powinien zawierać wysokiej jakości autoklaw dentystyczny?

Bez względu na rodzaj wybranego autoklawu stomatologicznego używanego do sterylizacji narzędzi, lekarz powinien przyjrzeć się kilku podstawowym cechom urządzenia. Dokonanie wyboru i zakupu urządzenia u sprawdzonego dostawcy pozwoli uniknąć pochopnych i złych decyzji. Autoklaw powinien charakteryzować się kompaktowym rozmiarem oraz odpowiednią pojemnością komory. Najlepiej określić to przy pomocy rozmiaru przedmiotów, które chcemy wysterylizować, w zależności czy będą to instrumenty codziennego użytku, czy inne narzędzia możliwe do sterylizacji. Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na zakup powinny być: możliwość kontroli temperatury sterylizacji parowej w autoklawie, mechanizm suszenia dla dodatkowej sanitacji czy wszechstronność akcesoriów takich jak kasety i tace na zapakowane narzędzia. Ważne jest również, aby prowadzić odpowiednią dokumentację działań związanych z procesem sterylizacji. Nowoczesne autoklawy są zaprojektowane tak, aby zautomatyzować prowadzenie ewidencji, co jeszcze bardziej poprawia efektywność pracy w gabinecie.