Prasy i puszki

Kategoria ta obejmuje akcesoria i narzędzia protetyczne wykorzystywane podczas przygotowania protez stałych w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. puszki do polimeryzacji protez wykonanych z tworzyw sztucznych czy podciśnieniowe przeznaczone do naprawy protez. Puszkowanie ma na celu stworzenie prawidłowej i odpowiedniej formy dla przygotowywanej protezy. Stosowane są w celu zapewnienia niezmienionej postaci płyty, zębów, klamer czy innych elementów składowych. Dostępne w naszym asortymencie prasy i puszki pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?
Skontaktuj się z nami.

Napisz do nas

Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące produktów, realizowanych zamówień i oferowanych przez nas usług. Nasi konsultanci odpowiedzą najszybciej jak to możliwe.

Sprawdź wpisaną frazę

Polimeryzacja protez zębowych

Do odpowiednio i prawidłowo przeprowadzonej polimeryzacji przez specjalistę, niezbędne będą narzędzia takie jak specjalistyczne puszki polimeryzacyjne, gipsy, woski czy emulsje. Dzięki temu specjalista jest w stanie wzmocnić trwałość sztucznych zębów oraz protezy, wydłużając czas jej użytkowania. Wnętrze puszek wypełniane jest prawie gotową protezą,  a następnie przystępuje się do dalszych kroków mających na celu polepszenie jej jakości. Puszki zapewniają bezpieczeństwo sztucznych zębów podczas całego procesu. Pozwalają na kreację warstwy ochronnej, powstałej w wyniku kompletnej polimeryzacji. Przed procesem polimeryzacji należy dokładnie sprasować materiał znajdujący się w puszce. Następnym krokiem jest skręcenie puszki za pomocą ramki. Tak przygotowaną puszkę poddaje się procesowi polimeryzacji.

Jakie wyróżniamy metody puszkowania protez zębowych?

Wśród metod puszkowania protez możemy wyróżnić: puszkowanie otwarte na wprost, puszkowanie otwarte odwrotne oraz puszkowanie zamknięte. Są to trzy podstawowe metody do puszkowania protez i uzupełnień protetycznych. Puszkowanie zamknięte jest techniką wymagającą dysponowania w gabinecie specjalistycznych urządzeń. Są to m.in. puszki polimeryzacyjne o optymalnej konstrukcji, urządzenia wtryskowe czy aparaty do polimeryzacji. Puszka składa się z dwóch metalowych części. W ich górnej części zamontowane zostały wkładki teflonowe, zabezpieczające przed zbyt intensywnym dopływem ciepła. Natomiast jej druga część stworzona została z tworzywa sztucznego, amortyzującego ciśnienie podczas zamykania puszki w ramce.