Pędzelki stomatologiczne

Pędzle stomatologiczne pełnią funkcję przyrządów przy nakładaniu i modelowaniu materiałów. Najczęściej pędzle są przeznaczone do pracy z porcelaną, żywicą, bondem czy farbą. Pędzelki są wykonane z naturalnego lub syntetycznego włosia o dużej gęstości włosów i charakteryzują się dużą sprężystością. Końcówka pędzla daje się wygodnie formować w kształcie szpatułki, a sprężystość pozwala bezproblemowo nabierać także większe ilości porcelany bez obawy o deformację.  Praca z pędzlami powinna odbywać się bez dodatkowych czynności takich jak wstępna woskowa odbudowa. W ofercie sklepu Meditrans znajdują się pędzle stomatologiczne wykonane z najwyższej jakości materiałów, pochodzących od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 0,00 zł - 593,00 zł

Produkty: 75

Pędzle stomatologiczne i ich zastosowanie

Pędzle stomatologiczne stosowane są do ręcznego nakładania, czyszczenia oraz modelowania powierzchni materiałów protetycznych i stomatologicznych. Stosowane są przy nakładaniu i pracy z porcelaną, żywicą czy farby. Podczas pracy z materiałem wysoka jakość włosia utrzymuje odpowiednią, jednakową wilgotność pędzelka znacznie dłużej, również po strzepnięciu, co sprawia, że praca z nimi  staje się wydajniejsza. Końcówka pędzla daje się wygodnie formować w kształcie szpatułki z szerokimi i prostymi krawędziami. Dzięki swojej wysokiej sprężystości taka szpatułka może przenosić duże ilości masy, zachowując swój stały kształt. Także praca w obrębie przestrzeni międzyzębowych może dzięki temu odbywać się bez pomocy metalowych narzędzi.

Jakie możemy wyróżnić najważniejsze cechy i właściwości w pędzli stomatologicznych?

Coraz częściej specjaliści decydują się na wybór pędzelków o określonej strukturze i wadze, kształcie czy rodzaju włosia z którego zostały wykonane. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na użytkowanie pędzelków stomatologicznych to rodzaj włosia, z którego został wykonany, zapewniając doskonałe parametry w zakresie stabilizacji kształtu, napięć powstających podczas nakładania porcelany i trwałości końcówki pędzla. Różne rozmiary pędzli odzwierciedlają pożądaną ilość wody i masy ceramicznej nabieranej podczas pracy. Dzięki ergonomicznemu kształtowi uchwytu pędzla zapewni stabilną i łatwą pracę. Ważne jest, by umożliwiały pracę w przestrzeniach międzyzębowych bez potrzeby używania metalowych instrumentów. Dzięki temu pozwala to na zaoszczędzenie czasu i możliwości skoncentrowaniu się bezpośrednio na pracy.