A-silikony

W stomatologii silikony są stosowane w wielu dziedzinach, zarówno w laboratorium protetycznym, jak i w warunkach klinicznych. Są to najbardziej uniwersalne materiały wyciskowe, które występują w różnych konsystencjach i w zależności od tego mają różne zastosowania, od pojedynczych koron po złożone uzupełnienia protetyczne. Silikony-A jak addycyjne czyli w procesie polimaryzacji addycyjnej powstaje jeden produkt końcowy. Dzięki temu masa jest przez długi czas nie zmienia swojej objętości. Występują w postaci 2 pojemników (baza, katalizator), mieszane ręcznie lub mechanicznie przy pomocy pistoletu mieszającego, lub urządzenia mieszającego. Dostępne w naszym asortymencie silikony pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wysokiej jakości silikony addacyjne znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 42,00 zł - 1 416,00 zł

Produkty: 164

Charakterystyka silikonów addycyjnych

Silikony addycyjne określone inaczej kauczukami poliwinylosiloksanowanymi występują w postaci past rzadkich, średnich oraz gęstych w tubach albo bardzo gęstych w słoikach. Występują również w postaci 2 pojemników (baza, katalizator), mieszane ręcznie lub mechanicznie przy pomocy pistoletu mieszającego, lub urządzenia mieszającego. Silikony pozbawione są smaku, zapachu, mają stabilne wymiary. Masy zawierają środki zmniejszające napięcie powierzchniowe, co powoduje, że są hydrofilne. Łatwe do wyjęcia z jamy ustnej nawet przy kolbowatych wyrostkach.  Silikony addycyjne hydrofobowe poddają się galwanoplastyce srebrem lub miedzią, natomiast pokrywanie metalem (galwanizacja) silikonów addycyjnych hydrofilnych jest trudniejsza (trudno uzyskać początkową jednorodną warstwę metalu).

Jak prawidłowo wykonać wycisk?

Dzięki użyciu mas wyciskowych możliwe jest  stworzenie formy repliki uzębienia pacjenta. Stosuje się je do wykonywania uzupełnień pośrednich (licówki, korony, mosty, wkłady). Z otrzymanego wycisku wykonuje się następnie model pozytywny. Wyciski pobiera się z użyciem mas wyciskowych. Ważne, by były wykonane z uwzględnieniem warunków biologicznych panujących w jamie ustnej przyszłego użytkownika protezy. Do dyspozycji protetyka oddawane są różne materiały wyciskowe. Można je zakwalifikować do dwóch grup (wg podziału zaproponowanego przez Spiechowicza): Grupa I to materiały tężejące pod wpływem reakcji chemicznych (gips wyciskowy, masa alginatowa, pasta wyciskowa). Grupa II zawiera materiały termoplastyczne (gutaperkę, masy Stentsa, masy hydrokoloidalne, woski wyciskowe).