Lista produktów marki Molteni Stomat

Oferta produktowa MOLTENI STOMAT

Oferta obejmuje szereg  produktów oraz materiałów dentystycznych, leków w terapii bólu oraz leczenia uzależnień, w tym środki miejscowo znieczulające, materiały kompozytwe zapewniające skuteczną i optymalną pracę gabinetów, klinik stomatologicznych podczas wykonywanych zabiegach. Są to m.in. igły do znieczuleń, światło utwardzalne kompozyty do odbudów, strzykawki śródwięzadłowa czy znieczulenia do różnego rodzaju zabiegów. Obecnie w Polsce, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Molteni stomat w zakresie dostarczanych produktów i rozwiązań w ochronie zdrowia, kładąc silny nacisk na jakość materiałów. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Xylodont, Mepidont, Citocartin czy Easy Fill.

Produkty: 18

MOLTENI STOMAT

Firma Molteni Farmaceutici została założona w 1892 roku we Florencji. Od ponad 100 lat firma prowadzi badania nad rozwojem innowacyjnych leków do terapii bólu i leczenia uzależnień w celu poprawy jakości życia pacjentów. W Polsce Molteni istnieje od 1994 roku. Wykorzystuje swoje ponad 100-letnie doświadczenie w celu wprowadzania innowacji i poprawy jakości życia pacjenta. Od 1 stycznia 2014 roku sprzedażą, dystrybucją oraz promocją produktów stomatologicznych zajmuje się, utworzona w tym celu, nowa spółka - Molteni Stomat.

Jakie są najczęściej wybierane produkty MOLTENI STOMAT? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Molteni Stomat możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Easy Fill oraz Igły do karpul Molteni. Easy Fill to światłoutwardzalny kompozyt nano-hybrydowy zawierający wypełnienie porcelanowe o strukturze niezwykle drobnych cząsteczek możliwe do polerowania na wysoki połysk. Zalecany do zakładania wypełnień przy pomocy technik łączenia. Nowa zaawansowana formuła znacznie redukuje skurcz polimeryzacyjny. Kompozyt może być stosowany do wszystkich klas ubytków. Zatrzymuje promienie RTG. Igły Molteni to jednorazowe igły stomatologiczne z gwintem do strzykawek typu karpula. Sterylizowane promieniami gamma pokryte silikonem. Wyjątkowa elastyczność igły uniemożliwia jej złamanie nawet w przypadku gwałtownego ruchu głowy pacjenta.