Lista produktów marki Schutz Dental

Oferta produktowa Schütz Dental

Oferuje szereg produktów, materiałów oraz instrumentów stomatologicznych zapewniających optymalną pracę gabinetów i klinik stomatologicznych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu technologii CAD/CAM, implantów i oprogramowania do nawigacji po implantach, analizy TMJ (stawu skroniowo-żuchwowego) oraz dentystycznych materiałów akrylowych i stopowych. Obecnie w wielu krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Schütz Dental w zakresie dostarczanych produktów oraz rozwiązań w ochronie zdrowia, kładąc silny nacisk na jakość, innowacje oraz serwis. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się FuturaAcryl, Sebond Implant, Metal Microlit Isi czy Drill’e do kompozytów.

Produkty: 45

Schütz Dental

Przedsiębiorstwo Schütz Dental zastało założone w 1962 roku. Od ponad 50 lat produkuje materiały i sprzęt dentystyczny dla techników dentystycznych, dentystów i implantologów. Wieloletnie doświadczenie z wyczuciem nowych trendów zapewnia wiodącą pozycję firmy. Siedziba firmy znajduje się w Rosbach w Niemczech, zaledwie 25 km na północ od międzynarodowego lotniska we Frankfurcie. Kluczowy czynnik umożliwiający sprzedaż produktów Schütz Dental Group na wszystkich głównych rynkach na całym świecie. Grupa Schütz Dental była jednym z pierwszych producentów wyrobów dentystycznych na świecie, który otrzymał certyfikat DIN EN ISO 9001 i DIN EN ISO 13485.

Jakie są najczęściej wybierane produkty Schütz Dental ? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Schütz Dental możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: FuturaPress LT oraz Sebond bond opaquer. FuturaPress LT to akryl na płyty protez polimeryzujący na zimno. Żywica z metakrylanu metylu o przedłużonym czasie działania (7-8 min). Materiał przeznaczony dla protez całkowitych w celu dodania siodła do podbudowy protezy z chromokobaltu do napraw uzupełnień i podścieleń. Sebond bond to opaker ze zintegrowanym systemem łączącym metalu z żywicą. Przeznaczony do pokrywania podbudowy bez potrzeby używania dodatkowego materiału łączącego. Substancja aktywowana światłem o dużej sile wiązania. Umożliwia pokrycie podbudów w jednym etapie.