Lista produktów marki Colgate

Oferta produktowa Colgate

Oferta obejmuje pełną linię produktów dentystycznych oraz higieny jamy ustnej, takie jak szczoteczki do zębów, preparaty do zębów i pielęgnacji jamy ustnej, które są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. W składzie nie znajdziemy również cukru oraz glutenu zawartego w pszenicy, życie oraz jęczmieniu. Obecnie w ponad 200 krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Colgate w zakresie dostarczanych produktów i rozwiązań w ochronie i pielęgnacji jamy ustnej. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Elmex, Meridol, Colagate czy Colodent. Producent oferuje produkty takie jak: Lakiery fluorkowe do profilaktyki przeciwpróchniczej, płyny do płukania jamy ustnej czy pasty specjalistyczne.

Produkty: 20

Colgate-Palmolive

Colgate-Palmolive to amerykański międzynarodowy koncern produkujący artykuły gospodarstwa domowego, mydło, detergenty oraz materiały stomatologiczne. Firma została założona w 1806 roku, a jej główna siedziba mieści się w Nowym Jorku. Jej działalność rozpoczął William Colgate w Nowym Jorku na początku XIX wieku. Przedsiębiorstwo kojarzone przede wszystkim z pastą Colgate wprowadziło ją na rynek dopiero w 1873 roku, a w charakterystycznej tubce zaczęto ją sprzedawać dopiero po 1896 roku. Obecnie producent stał się firmą obsługującą konsumentów na całym świecie. Firma w swojej działalności opiera się na trzech podstawowych wartościach korporacyjnych: trosce, globalnej pracy zespołowej i ciągłemu doskonaleniu.

Jakie są najczęściej wybierane produkty Colgate? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Colgate możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: ELMEX Pasta sensitive oraz Duraphat Fluoride Varnish. Pasta ELMEX sensitive do zębów zawiera w swym składzie aminofluorek. Generuje on długotrwałą powłokę ochronną wokół odsłoniętych szyjek zębowych. Znosi w ten sposób dolegliwości bólowe wywołane wpływem bodźców zewnętrznych. Aminofluorek działa również wspomagająco na wzmacnianie zębów, skutecznie zabezpieczając je przed próchnicą. Duraphat Fluoride Varnish to lakier fluorkowy firmy Colgate. Preparat zawiera 22600 ppm fluoru w tym 5% fluorku sodu. Wyróżnia się wysoką adsorpcją fluoru. Doskonale sprawdzi się w profilaktyce próchnicy, jak i w zamykaniu kanalików zębinowych w przypadku nadwrażliwości.