Lista produktów marki Prima Dental

Oferta produktowa PRIMA DENTAL

Oferta obejmuje szeroką linię narzędzi obrotowych dla stomatologii zapewniających optymalną oraz skuteczną ochronę gabinetów i klinik stomatologicznych podczas zabiegów. Oferują wygodę oraz bezpieczeństwo dla personelu, gwarantując funkcjonalność posiadanych narzędzi. Są to m.in. wysokiej jakości produkty dentystyczne dla stomatologów, wiertła z węglików spiekanych, diamentowe wiertła dentystyczne, stalowe wiertła dentystyczne, wiertła chirurgiczne, wiertła wykończeniowe, wiertła do metalu i lusterka dentystyczne. Obecnie w ponad 90 krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Prima Dental w zakresie dostarczanych narzędzi dentystycznych. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Prima Round, Predator, Lindemann czy Prima Veneer Preparation

Produkty: 85

PRIMA DENTAL

Firma Prima Dental powstała w 1856 roku. Jest światowy liderem w produkcji precyzyjnych narzędzi obrotowych dla stomatologii. Fabryka i siedziba firmy Prima Dental mieszczą się w Wielkiej Brytanii. Prima Dental to najszybciej rozwijający się producent wierteł na świecie, produkujący najwyższej jakości wiertła stomatologiczne – diamentowe oraz z węglika wolframu. Jakość instrumentów jest rozpoznawalna na całym świecie, a wiodące w USA czasopismo Dentistry Today umieściło wiertła Prima Dental w gronie 100 najlepszych produktów. Po wypuszczeniu na rynek pierwszej serii narzędzi do frezowania CAD / CAM firma stara się o zdobycie największego udziału w rozwijającym się segmencie stomatologii cyfrowej.

Jakie są najczęściej wybierane produkty Prima Dental ? 

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Prima Dental możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Prima Round oraz Prima Predator. Prima Round to trwałe wiertła diamentowe, wyprodukowane z najwyższej jakości stali nierdzewnej oraz diamentu przemysłowego naturalnej ziarnistości. Zaawansowany proces produkcji dzięki komputerowej kontroli projektowania pozwala uzyskać koncentryczność i symetrię instrumentów, minimalizując wibracje oraz potencjalne uszkodzenia łożysk w końcówce stomatologicznej. Prima Predator to wiertła z węglika spiekanego. Są bardzo ostre i trwałe, ich jednolita konstrukcja daje doskonałą koncentryczność oraz eliminuje drgania, oraz odbijanie wiertła siłą nacisku podczas pracy. Wiertła Prima Dental mają szeroką gamę kształtów oraz różnych ziarnistości.