Lista produktów marki 3M ESPE

Oferta produktowa 3M ESPE

Oferta obejmuje pełną linię produktów stomatologicznych oraz do profilaktyki i higieny jamy ustnej, w tym materiały oraz urządzenia dentystyczne, pełny zestaw dentystycznych produktów do odbudowy, specjalistyczne produkty dentystyczne w ortodoncji, endodoncji oraz implantologii, jak również produkty poprawiające standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ograniczające ryzyko wystąpienia infekcji czy wspierające proces leczenia. Obecnie w ponad 200 krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie 3M ESPE w zakresie dostarczanych produktów. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Filtek, Impregum, Clinpro czy RelyX. Producent oferuje produkty takie jak: Filtek Z550, Sof-lex czy RelyX U200 Automix.

Produkty: 217

3M ESPE

3M ESPE to międzynarodowy koncern technologiczno-produkcyjny zajmujący się tworzeniem i produkowaniem różnorodnych produktów, usprawniających codzienną pracę. Ponad sto lat temu firma 3M rozpoczęła działalność jako małe przedsiębiorstwo wydobywcze w północnej Minnesocie, a następnie nazwane Minnesota Mining and Manufacturing Company. Firma 3M stała się jednym z największych na świecie producentów profesjonalnych produktów i technologii stomatologicznych. Przedsiębiorstwo na polskim rynku działa od 30 lat. Firma nieustannie tworzy i wprowadza innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość pracy specjalistów i stomatologów na całym świecie. Obecnie ponad 60 000 produktów 3M ESPE jest używanych w domach, firmach, szkołach, szpitalach i innych gałęziach przemysłu.

Jakie są najczęściej wybierane produkty 3M ESPE?

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy 3M ESPE możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Filtek Z550 oraz RelyX U200 Automix. Filtek Z550 to uniwersalny materiał nanohybrydowy do wypełnień zębów przednich i bocznych czy ubytków metodą pośrednią. Materiał cechuje niska ścieralność oraz łatwość polerowania, co zapewnia dużą estetykę. Bazując na osiągnięciach Flitek Z250, zapewnia wysokie cechy wytrzymałości mechanicznej. RelyX U200 Automix to samoadhezyjny cement kompozytowy do uzupełnień pełnoceramicznych kompozytowych lub metalowych, wkładów, nakładów, koron i mostów, wkładów koronowo-korzeniowych 2-3 punktowych czy mostów typu Maryland. Materiał dzięki podwójnemu mechanizmowi wiązania pozwala na oszczędność czasu przez wyeliminowanie etapu trawienia oraz aplikacji primera i bondu.