Wstrząsarki laboratoryjne - e-meditrans.pl

Wstrząsarki laboratoryjne

W tej kategorii znajdują się wstrząsarki wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. urządzenia do mieszania kapsułkowych materiałów odtwórczych stosowanych w stomatologii czy elektromechaniczne wstrząsarki do amalgamatów, cementów glasjonomerowych i innych materiałów kapsułkowanych. Umożliwiają dokładne i równomierne mieszanie, zapewnia optymalne właściwości kliniczne oraz wygodną aplikację stosowanych materiałów. Dostępne w naszym asortymencie wstrząsarki laboratoryjne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości urządzenia znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 314,00 zł - 2 060,00 zł

Produkty: 2

Wstrząsarki laboratoryjne i ich charakterystyka

Wstrząsarka jest jednym z urządzeń laboratoryjnych wykorzystywanych do mieszania składników roztworów lub zawiesin. Znajduje zastosowanie podczas łączenia małej ilości składników w probówce lub innym naczyniu laboratoryjnym. Niewątpliwą zaletą tych urządzeń  jest szybkość mieszania, a dzięki temu wysoka efektywność. Higieniczna powierzchnia pokryw urządzeń umożliwia dokładne czyszczenie i lepszą kontrolę infekcji, urządzenia mogą być czyszczone specjalnie do tego przeznaczonymi środkami dezynfekującymi. Charakteryzują się bardzo solidną oraz kompaktową konstrukcją, wyjątkowo precyzyjnym sterowaniem, które zapewnia jednostajne wstrząsanie. Zaletami wstrząsarek jest szybkie podgrzewanie, chłodzenie oraz wytrząsanie z wysoką prędkością. Nowoczesne wstrząsarki pozwalają na umieszczenie w mieszalniku zwyczajnych kapsułek (amalgamaty) oraz kapsułek z końcówkami do aplikacji materiału (cementy szkło-jonomerowe). 

Czym charakteryzują się materiały amalgatowe?

Materiały amalgatowe stosowane są głównie przy wypełnianiu ubytków w odcinku bocznym. Wypełnienia wykonane z tego materiału charakteryzują się dużą wytrzymałością na nacisk, twardością i małą ściernością. W ich skład wchodzą stopy rtęci i metali: srebra, cyny oraz miedzi. Amalgamaty stomatologiczne jako jedyne materiały odtwórcze z czasem poprawiają swoją szczelność brzeżną, dzięki depozycji produktów korozji. Przez zastosowanie stopów wysokomiedziowych wyeliminowano fazę gamma 2 powodującą korozję i pęknięcia brzeżne. Amalgamaty przygotowane są w postaci kapsułek, w których cząsteczki stopu są oddzielone od rtęci membraną. Przed rozpoczęciem mieszania należy aktywować kapsułkę. Po zmieszaniu cząsteczek stopu z rtęcią rozpoczyna się reakcja chemiczna prowadząca do krystalizacji. Należy pamiętać jednak, że długość mieszania materiału ma wpływ na właściwości wypełnienia.