NOWOŚCI

Poznaj najnowsze produkty z linii PrimaDent. Wspieramy Twoją praktykę dostarczając wysokiej jakości produkty, niezbędne w codziennej pracy gabinetów stomatologicznych.

ZOBACZ WIĘCEJ

O producencie

PrimaDent to marka własna produktów stworzona przez MEDITRANS, która na polskim rynku stomatologicznym istnieje już od 14 lat. Produkty z tej linii od początku dedykowane były dla gabinetów stomatologicznych, gdzie ich podstawową rolą jest zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa, właściwego poziomu czystości oraz odpowiedniej organizacji pracy.
W skład linii PrimaDent wchodzą produkty do mycia i dezynfekcji narzędzi oraz różnych powierzchni medycznych, preparaty do czyszczenia i konserwacji sprzętu, środki chłodzące, a także torebki i rękawy do sterylizacji. Ponadto linia PrimaDent została wzbogacona o różnorodne akcesoria oraz materiały stomatologiczne.
Markę PrimaDent stanowią tylko starannie wyselekcjonowane produkty. Ich jakość kontrolowana jest na każdym etapie – począwszy od produkcji poprzez składowanie i dystrybucję. Zaawansowane technologie produkcyjne, dbałość o estetykę i walory użytkowe opakowań oraz zgodność produktów z aktualnie obowiązującymi normami to dodatkowe elementy, które budują jakość PrimaDent.
Produkty PrimaDent cieszą się zaufaniem w tysiącach gabinetów w Polsce, gdzie doceniana jest ich niezawodność i skuteczność, która daje poczucie bezpieczeństwa oraz pomaga w codziennej pracy.

Standardy w gabinecie stomatologicznym

Wymagania jakim powinny sprostać obecnie gabinety oraz kliniki stomatologiczne wraz ze sprzętem i rodzajem zabiegów w nich wykonywanych, są ściśle określone w ustawodawstwie odnoszącym się do obiektów, w których świadczone są usługi medyczne. Przepisy dotyczące działania oraz funkcjonowania gabinetów stomatologicznych, są odpowiednio skonstruowane tak, aby każdemu z pacjentów odwiedzających placówkę, jak również personelowi medycznemu zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort podczas wizyty oraz przeprowadzanych zabiegów.

Czytaj więcej

Najlepsze środki do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby żadne bakterie i wirusy nie były przenoszone między pacjentami poprzez kontakt z powszechnie używanymi narzędziami dentystycznymi. Procesy czyszczenia, sterylizacji oraz dezynfekcji narzędzi stomatologicznych należą do najważniejszych i najskuteczniejszych działań bakteriobójczych w gabinecie stomatologicznym. Zapewniają bezpieczeństwo pacjentów, jak również personelu pracującego w gabinecie. W celu najefektywniejszego wykorzystania instrumentarium dentystycznego, narzędzia należy nie tylko dezynfekować, ale również odpowiednio pielęgnować.

Czytaj więcej

PrimaDent Spray

Ilość i różnorodność sprzętu medycznego w gabinetach wpływa bezpośrednio na czas i koszty procesu dezynfekcji. Istotna jest zatem szybkość działania, wydajność i stosunkowo duża wszechstronność środka dezynfekującego.

Pliki do pobrania

Warto wiedzieć

Jakie narzędzia stomatologiczne są wykorzystywane w codziennej praktyce stomatologicznej? Oraz czym kierować się przy ich wyborze?

Czym kierować się przy wyborze odpowiednich środków do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych? Oraz jak poprawnie dezynfekować instrumenty za pomocą środków dostępnych na rynku?

Jakie wymogi powinien spełniać gabinet stomatologiczny i jakich procedur należy przestrzegać, świadcząc w nim usługi? Oraz jak klasyfikuje się narzędzia i sprzęt stomatologiczny, który poddajemy sterylizacji? 

Oferta produktowa PrimaDent

Oferta zawiera pełną linię produktów do mycia i dezynfekcji, opakowań do sterylizacji oraz akcesoriów stomatologicznych zapewniających skuteczną ochronę gabinetów i klinik stomatologicznych przed zakażeniami podczas leczenia pacjentów. Są to m.in. produkty do higieny rąk, skóry, powierzchni, nici chirurgiczne czy produkty jednorazowego użytku. Pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie PrimaDent w zakresie dostarczanych produktów i rozwiązań w ochronie zdrowia oraz środowiska pracy. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Primadent Protect, Nici chirurgiczne i retrakcyjne PrimaDent, Maseczki GO COLOR czy PrimaDent Drill. Producent oferuje produkty takie jak preparaty do dezynfekcji skóry i narzędzi, jak również materiały do jednorazowego użytku w gabinetach stomatologicznych. Marka własna produktów, która na polskim rynku istnieje już od ponad 10 lat, została stworzona przez firmę MEDITRANS. PrimaDent oferuje szeroki asortyment produktów i usług związanych ze sprzętem oraz materiałami stomatologicznymi i protetycznymi na terenie całego kraju, oraz poza jego granicami. Powstanie marki PrimaDent poprzedzone było wieloletnimi przygotowaniami, dzięki czemu ich skład jest odpowiednio dopracowany, co zapewnia najwyższą jakość w pełni bezpieczną dla użytkowników. PrimaDent stopniowo rozszerza asortyment o nowe produkty, dbając o bezpieczeństwo, wygodę i zadowolenie stomatologów oraz pracowników gabinetów i klinik stomatologicznych. Główny cel marki to pełne zadowolenie klienta i zapewnienie najwyższej jakości oferowanych produktów oraz ciągłe udoskonalanie wewnętrznych procedur produkcyjnych, oraz sprzedażowych.