Preparaty na nadwrażliwość zębów

Preparaty do znoszenia nadwrażliwości zębów

Preparaty do znoszenia nadwrażliwości zębów to specjalistyczne materiały, zawierające starannie opracowane formuły łagodzące nadwrażliwość zębów i dziąseł oraz uodporniające szkliwo na podrażnienia pojawiające się podczas szczotkowania. W tej kategorii możemy znaleźć takie preparaty jak lakiery fluorkowe do desyntyzacji, żele łagodzące nadwrażliwość, ochronne kremy  z fluorem, światłoutwardzalne materiały obnażonych, nadwrażliwych powierzchni korzeni, a także wiele innych środków i preparatów na nadwrażliwość zębów, przeznaczonych do mikropęknięć w szkliwie, odsłoniętej zębiny, schorzeń periodontologicznych i innych. W ofercie  sklepu Meditrans znajdują się preparaty do znoszenia nadwrażliwości zębów najwyższej jakości, pochodzące od cenionych i zaufanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 27,00 zł - 1 488,00 zł

Produkty: 25

W jaki sposób radzić sobie z leczeniem nadwrażliwości zębów?

W przypadku kiedy szkliwo zębów jest bardzo zniszczone lub kiedy z powodu obniżenia dziąseł dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych, aby złagodzić objawy i pozbyć się problemu nawracających wrażliwych zębów należy, po pierwsze zaopatrzyć się w odpowiednią pastę do zębów. Pasta, która w swoim składzie będzie zawierała między innymi związki fluoru, które spowodują zamknięcie kanalików zębiny oraz związki potasu zmniejszające wrażliwość zakończeń nerwowych na bodźce bólowe. Substancje takie jak: azotan potasu, octan strontu, arginina, węglan wapnia, fosfokrzemian wapniowo-sodowy, związki fluoru oraz CPP-ACP, redukują przewodzenie nerwowe lub zamykają kanaliki zębinowe. Niezmiernie ważna przy nadwrażliwości zębów jest dobra technika szczotkowania zębów. Dlatego należy używać szczoteczki o odpowiednio miękkim włosiu.

Jakie wyróżniamy inne metody leczenia nadwrażliwości zębów?

Oprócz zastosowania standardowych działań, które pomagają załagodzić nadwrażliwość zębów, możemy skorzystać również z różnych zabiegów, które mają na celu całkowite zniwelowanie dyskomfortu, jakim stała się nadwrażliwość zębiny. Przykładem takich zabiegów są: Laseroterapia, która w stomatologii znajduje dwa główne typy laserów: lasery „miękkie”, będące źródłem energii niskiej mocy, które swoim działaniem stymulują aktywność komórkową, oraz lasery „twarde”, używane do cięcia, koagulacji i odparowywania tkanek. Ozonoterapia, która działa niszcząco na bakterie, grzyby, zapobiega namnażaniu się wirusów, poprawia metabolizm i odżywianie tkanek oraz aktywuje system immunologiczny. Wypełnienia przyszyjkowe polega na pokryciu kanalików zębinowych żywicą kompozytową. Metoda ta charakteryzuje się wyższą efektywnością niż środki do stosowania domowego oraz natychmiastowym efektem działania. Zabiegi perio-chirurgiczne takie jak: przeszczep podnabłonkowej tkanki łącznej, sterowana regeneracja tkanek, dokoronowe przesunięcie płata lub zastosowanie białek matrycy szkliwnej. Leczenie endodontyczne stosowane jest głównie w terapii nieodwracalnego zapalenia lub martwicy miazgi.