Folie do tłoczenia

Folie do tłoczenia

Kategoria ta obejmuje akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Folia protetyczna to folia termoformowana połączona z folią izolacyjną, wykorzystywana i stosowana do produkcji szyn zgryzowych, kształtek, czapek czy szyn, jak również szyn Michigan, mini szyn plastikowych, uzupełnień tymczasowych, a także posiada szereg innych zastosowań w zależności od potrzeb specjalisty. Technologia tłoczenia jest charakterystyczna dla wykonywania stałych uzupełnień protetycznych z ceramiki szklanej. W systemie tym można wykonywać zarówno korony, jak i mosty protetyczne. Dostępne w naszym asortymencie folie do tłoczenia pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 73,00 zł - 720,00 zł

Produkty: 17

Na czym polega technika tłoczenia?

Technika tłoczenia zwana również techniką prasowania jest charakterystyczna dla wykonywania stałych uzupełnień protetycznych z ceramiki szklanej. W systemie tym można wykonywać zarówno korony, jak i mosty protetyczne. Ceramika tłoczona dostarczana jest w postaci gotowych, wstępnie spieczonych prefabrykatów. Bloczki materiałów do tej technologii wykonywane są z ceramiki leucytowej oraz dwukrzemowo-litowej. Uzupełnienia wykonywane są metodą traconego wosku. Woskowe modele podbudowy lub pełnokonturowego uzupełnienia są wykonywane z wosku odlewniczego. Następnie woskowe modele są zatapiane w specjalnym pierścieniu przy użyciu masy osłaniającej. Po wypaleniu wosku uplastyczniony termicznie bloczek materiału ceramicznego zostaje wtłoczony do powstałej formy.  Wytłoczone formy mogą być gotowymi uzupełnieniami lub stanowić podbudowę do dalszego licowania ceramiką tradycyjną. 

Czym charakteryzują się materiały ceramiczne?

Protetyka stomatologiczna jest specjalnością, która szczególnie chętnie sięga po różnorodne materiały ceramiczne. Mogą one różnić się między sobą zarówno składem chemicznym, strukturą, jak i sposobem otrzymywania, właściwościami mechanicznymi, optycznymi czy estetycznymi. Wyróżnia się dwa typy stałych uzupełnień protetycznych wykorzystujących ceramikę dentystyczną: pierwszym, najczęściej stosowanym są ceramiczno-metalowe korony i mosty protetyczne, w których metalowa podbudowa jest pokrywana ceramiką w formie licówki. Materiał ceramiczny pełni przede wszystkim funkcje estetyczne, natomiast za funkcje mechaniczne odpowiedzialny jest metalowy rdzeń. Drugą grupę stanowią prace pełnoceramiczne, wykonane w całości z materiałów ceramicznych w połączeniu z odpowiednim systemem adhezyjnym zapewniają odpowiednie parametry mechaniczne, jak i aspekty estetyczne.